Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Pilna informacja dla Sołtysów w sprawie świadczenia pieniężnego

W związku z wejściem w życie z dniem 1 lipca 2023r. ustawy z dnia 23 maja 2023 r. o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa (Dz. U. z 2023 r. poz. 1073) - Burmistrz Lewina Brzeskiego informuje, że na podstawie pisemnego wniosku rozpoczyna wydawanie zaświadczeń dla sołtysów potwierdzających pełnienie funkcji sołtysa przez co najmniej dwie kadencje, nie mniej niż 8 lat  od 1990 roku. Zaświadczenie będzie wydawane w terminie do 7 dni od dnia złożenia wniosku.

Wzór wniosku o wydanie zaświadczenia dla sołtysa potwierdzającego pełnienie przez niego funkcji w załączeniu. Do wniosku należy dołączyć podpisaną klauzulę informacyjną RODO, która stanowi załącznik do niniejszej informacji.

Wnioski o przyznanie świadczenia pieniężnego dla sołtysa będą przyjmowanie w oddziale regionalnym albo placówce terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego właściwych ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy od 1 lipca 2023 r.

Pełny zakres informacji został opublikowany w aktualnościach na stronie KRUS :

https://www.krus.gov.pl/artykul/swiadczenie-pieniezne-z-tytulu-pelnienia-funkcji-soltysa/

 

Wszelkie informacje dotyczące wydawanych zaświadczeń, okresów pełnienia funkcji sołtysa można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim ul. Rynek 1 (Ratusz)  w pok. Nr 11 u Sekretarza gminy (pod numerem tel. 77 424 66 27 lub 77 424 66 24 ) lub w pok. Nr 15 w Wydziale Organizacyjnym Biuro Rady Miejskiej (nr tel. 77 424 66 30).

DOCXKlauzula informacyjna - zaświadczenia dla sołtysów.docx (13,24KB)
DOCXWNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA.docx (12,20KB)